07242021Σαβ
Last updateΣαβ, 21 Φεβ 2015 9am

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΑΑΑ: ΦΡ51
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΓΩΝΩΝ

 « ÓΠΟΥ ÁΜΙΛΛΑ ΕΝΤΑÝΘΑ ΚΑΙ ΝÍΚΗ ΕΣΤÍ  »

Τρίτη, 22 Ιουνίου 2021 12:05

Τα προγράμματα των αγώνων αυτοκινήτου και karting του δεύτερου εξαμήνου του 2021 Featured

Η Επιτροπή Αγώνων (ΕΠ.Α.) ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων αυτοκινήτου και karting για το δεύτερο μισό του 2021 - που χρειάστηκε να τροποποιηθεί έπειτα από την επέκταση της καραντίνας του κορονοϊού που ματαίωσε κάθε αγωνιστική δραστηριότητα μέχρι και το τέλος του Απριλίου 2021.

Τα προγράμματα δεν έχουν σημαντικές αλλαγές σε σχέση με εκείνα που ανακοίνωσε η ΕΠ.Α. στις 5 Φεβρουαρίου του 2021, παρά μόνο τον επαναπρογραμματισμό συγκεκριμένων αγώνων που ματαιώθηκαν, λόγω της ανωτέρας βίας, τους μήνες Μάρτιο και Απρίλιο.

Οι βασικότερες αλλαγές αφορούν στο Πρωτάθλημα Ράλλυ Χώματος, και συγκεκριμένα τη διεξαγωγή του Ολυμπιακού Ράλλυ στο μέσον Νοεμβρίου και την προσμέτρηση του αγώνα της Ηλείας και στο Κύπελλο Χώματος, αλλά και την αντικατάσταση του Athens Rally από το Ράλλυ Κορίνθου στα τέλη Ιουλίου και αρχές Αυγούστου.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις ημερομηνίες των αγώνων των Πρωταθλημάτων, Κυπέλλων και Επάθλων των Ράλλυ, Αναβάσεων, Ταχύτητας, Karting, Drift, 4x4 και Δεξιοτεχνιών. Τις προσεχείς ημέρες θα ακολουθήσουν και τα οριστικά των αγώνων των Πρωταθλημάτων Crosscar, Drag Racing και Regularity Ράλλυ Ιστορικών αυτοκινήτων.

ΡΑΛΛΥ
57ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ
1. ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ 19-20 Ιουνίου
2. ΚΟΡΙΝΘΟΥ 31 Ιουλίου - 01 Αυγούστου
3. ΔΕΘ 09-10 Οκτωβρίου
4. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ 23-24 Οκτωβρίου
5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 13-14 Νοεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ
1. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 05-06 Ιουνίου
2. ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ 03-04 Ιουλίου
3. ΚΡΗΤΗΣ 25-26 Σεπτεμβρίου
4. ΔΕΘ 09-10 Οκτωβρίου
5. ΠΑΛΑΔΙΟ 11-12 Δεκεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ
1. ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ 19-20 Ιουνίου
2. ΚΟΡΙΝΘΟΥ 31 Ιουλίου - 01 Αυγούστου
3. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 25-26 Σεπτεμβρίου
4. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ 23-24 Οκτωβρίου
5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 13-14 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ
1. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 05-06 Ιουνίου
2. ΑΧΑΙΟΣ 04-05 Σεπτεμβρίου
3. ΔΕΘ 09-10 Οκτωβρίου
4. ΑΓ.ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ 27-28 Νοεμβρίου
5. ΠΑΛΑΔΙΟ 11-12 Δεκεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
1. ΚΟΡΙΝΘΟΥ 31 Ιουλίου - 01 Αυγούστου
2. ΑΧΑΙΟΣ 04-05 Σεπτεμβρίου
3. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ 23-24 Οκτωβρίου
4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 13-14 Νοεμβρίου
5. ΑΓ.ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ 27-28 Νοεμβρίου
6. ΠΑΛΑΔΙΟ 11-12 Δεκεμβρίου

ΕΠΑΘΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
1. ΑΧΑΙΟΣ 04-05 Σεπτεμβρίου
2. ΚΡΗΤΗΣ 25-26 Σεπτεμβρίου
3. ΠΑΛΑΔΙΟ 11-12 Δεκεμβρίου

ΕΠΑΘΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
1. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 05-06 Ιουνίου
2. ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ 03-04 Ιουλίου
3. ΔΕΘ 09-10 Οκτωβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
1. ΚΟΡΙΝΘΟΥ 31 Ιουλίου - 01 Αυγούστου
2. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ 23-24 Οκτωβρίου
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 13-14 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
1. ΑΧΑΙΟΣ 04-05 Σεπτεμβρίου
2. ΑΓ.ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ 27-28 Νοεμβρίου
3. ΠΑΛΑΔΙΟ 11-12 Δεκεμβρίου

ΑΝΑΒΑΣΕΙΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ & ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ
1. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08-09 Μαΐου
2. ΚΥΜΗ «Γ.ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ» 29-30 Μαΐου
3. ΡΙΤΣΩΝΑ 26-27 Ιουνίου
4. ΟΜΑΛΟΣ 17-18 Ιουλίου
5. ΠΟΡΤΑΡΙΑ 18-19 Σεπτεμβρίου
6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ 30-31 Οκτωβρίου
7. ΠΙΤΙΤΣΑ 20-21 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
1. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08-09 Μαΐου
2. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 24-25 Ιουλίου
3. ΖΑΚΥΝΘΟΣ 16-17 Οκτωβρίου
4. ΠΙΤΙΤΣΑ 20-21 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
1. ΚΟΡΥΛΟΒΟΣ 26-27 Ιουνίου
2. ΟΙΝΟΥΣΣΑ 04-05 Σεπτεμβρίου
3. ΒΛΑΣΤΗ 25-26 Σεπτεμβρίου
4. ΕΛΑΣΣΟΝΑ 06-07 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
1. ΜΑΛΙΑ 15-16 Μαΐου
2. ΟΜΑΛΟΣ 17-18 Ιουλίου
8. ΒΡΑΧΑΣΙ 23-24 Οκτωβρίου

ΑΓΩΝΕΣ ΠΙΣΤΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ TAXYTHTAΣ & ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ
1. ΣΕΡΡΕΣ 02-03 Οκτωβρίου
2. ΜΕΓΑΡΑ 06-07 Νοεμβρίου
3. ΜΕΓΑΡΑ 04-05 Δεκεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRIFT
1. ΛΟΥΤΡΑΚΙ 22-23 Μαΐου
2. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 12-13 Ιουνίου
3. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 10-11 Ιουλίου
4. ΖΑΚΥΝΘΟΣ 18-19 Σεπτεμβρίου
5. ΛΟΥΤΡΑΚΙ 23-24 Οκτωβρίου
6. (*Θ.Α.) 20-21 Νοεμβρίου

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KARTING
1. ΣΕΡΡΕΣ 29-30 Μαΐου
2. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 17-18 Ιουλίου
3. ΑΦΙΔΝΕΣ 06-07 Νοεμβρίου
4. ΑΦΙΔΝΕΣ 04-05 Δεκεμβρίου

ΕΠΑΘΛΟ ROTAX MAX CHALLENGE
1. ΧΑΝΙΑ 22-23 Μαΐου (Έπαθλο RMC Κρήτης)
1. ΑΦΙΔΝΕΣ 12-13 Ιουνίου (Έπαθλο RMC Κεντρικής Ελλάδος)
1. ΣΕΡΡΕΣ 19-20 Ιουνίου (Έπαθλο RMC Βορείου Ελλάδος)
2. ΣΕΡΡΕΣ 11-12 Σεπτεμβρίου (Έπαθλο RMC Βορείου Ελλάδος)
2. ΧΑΝΙΑ 18-19 Σεπτεμβρίου (Έπαθλο RMC Κρήτης)
2. ΑΤΤΙΚΗ 02-03 Οκτωβρίου (Έπαθλο RMC Κεντρικής Ελλάδος)
3. ΑΤΤΙΚΗ 23-24 Οκτωβρίου(Έπαθλο RMC Κεντρικής Ελλάδος)

ΕΠΑΘΛΟ IAME SERIES GREECE
1. ΑΤΤΙΚΗ 05-06 Ιουνίου
2. ΠΑΤΡΑ 26-27 Ιουνίου
3. ΑΤΤΙΚΗ 04-05 Σεπτεμβρίου

PICK ΠΑΤΡΑΣ
-. PICK Πάτρας 18-19 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΕΣ 4x4
4x4 TRAIL RIDE
1. ΑΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 25-26 Σεπτεμβρίου
2. ΑΛΜΑ 4x4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ 30-31 Οκτωβρίου
3. ΑΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-12 Δεκεμβρίου

MEGA FOUR 4x4
1. 4x4 ΠΑΤΡΑΣ 15-16 Μαΐου
2. ΜΑΡΣ 4x4 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 25-26 Σεπτεμβρίου
3. ΕΛΕΤΑ 4-5 Σεπτεμβρίου
4. 4x4 ΧΙΟΥ 16-17 Οκτωβρίου
5. ΑΛΜΑ 4x4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ 20-21 Νοεμβρίου

ΑΓΩΝΕΣ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑΣ
ΕΠΑΘΛΟ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
1. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 03-04 Ιουλίου
2. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 17-18 Ιουλίου
3. ΛΑΜΣ 04-05 Σεπτεμβρίου
4. ΟΦΑΔ 25-26 Σεπτεμβρίου
5. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 02-03 Οκτωβρίου
6. ΧΩΜΑ ΚΙΛΚΙΣ 16-17 Οκτωβρίου
7. ΑΛΕΞ 30-31 Οκτωβρίου
8. ΟΦΑΑ 13-14 Νοεμβρίου
9. ΑΟΘ 20-21 Νοεμβρίου

Last modified on Τρίτη, 22 Ιουνίου 2021 13:17