« ÓΠΟΥ ÁΜΙΛΛΑ ΕΝΤΑÝΘΑ ΚΑΙ ΝÍΚΗ ΕΣΤÍ  »

Δευτέρα, 01 Απριλίου 2024 11:29

1η Ανάβαση Ζένια 2024 | Αποτελέσματα Featured

ΑΠΟΝΟΜΗ 2

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η Ανάβαση Ζένια ΗΚ ΑΕΒΕ που προσμετρά στο Κύπελλο Αναβάσεων Κρήτης, 1ο αγώνα του θεσμού για το 2024.

Νικητής στην Κατηγορία 3 ήταν τελικά ο Καφετζάκης Γιάννης, με Peugeot 106 S16, επιτυγχάνοντας και σήμερα τον απόλυτο χρόνο! Με Peugeot 106, αμφότεροι τερμάτισαν στην 2η θέση ο Νικολιδάκης Γιάννης και 3η ο Μαραγκάκης Ανδρέας.

ΑΠΟΝΟΜΗ

Στην κατηγορία 4, μετά από έντονο συναγωνισμό την 1η θέση κατέκτησε ο Ιωαννίδης Γιώργος με Citroen AX, με 2ο τον Ζερβάκη Λευτέρη και 3ο τον Σκεπετζάκη Μανώλη. Στην κατηγορία 2 τώρα την νίκη πήρε ο Τιτάκης Τίτος με το Citroen DS3 R3T. Ακολούθησε στη 2η θέση ο Φρατζεσκάκης Δημήτρης με το Ford Fiesta ST και η τριάδα έκλεισε με τον Σφίγγα Άγγελο με Peugeot 206.

ΑΠΟΝΟΜΗ 1

Στην κατηγορία Formula Saloon είχαμε τον Καψαλάκη Δημήτρη με Ford Fiesta ST και Παπαργυρίου Κυριάκο με BMW 3 E30 Drift, κάνοντας αντίστοιχα το 1-2 στην κατηγορία. Ο ΑΟΚρήτης συγχαίρει επίσης τους πρωτοεμφανιζόμενους, νέους, Αθλητές/οδηγούς του Μαραγκάκη Φώτη, Μαραγκάκη Κώστα και Περάκη Ντανιέλα η οποία είναι και η πρώτη γυναίκα οδηγός στην Κρήτη.

Αποτελέσματα Ανάβασης Ζένια 2024

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η #Ανάβαση  Ζένια ΗΚ Αεβε που προσμετρά στο #Κύπελλο Αναβάσεων Κρήτης, 1ο αγώνα του θεσμού για το 2024.

Νικητής στην κατηγορία 3 #cat3 ήταν τελικά ο Καφετζάκης Γιάννης, με Peugeot 106 S16, επιτυχάνοντας και σήμερα τον απόλυτο χρόνο.!

Με Peugeot 106, αμφότεροι τερμάτισαν στην 2η θέση ο Νικολιδάκης Γιάννης και 3η ο Μαραγκάκης Ανδρέας.

Στην κατηγορία 4 #cat4 , μετά από έντονο συναγωνισμό την 1η θέση κατέκτησε ο Ιωαννίδης Γιώργος με Citroen AX, με 2ο τον Ζερβάκη Λευτέρη και 3ο τον Σκεπετζάκη Μανώλη.

Στην κατηγορία 2 #cat2 τώρα την νίκη πήρε ο Τιτάκης Τίτος με το Citroen DS3.

Ακολούθησε στην 2η θέση ο Φρατζεσκάκης Δημήτρης με το Ford Fiesta ST και η τριάδα έκλεισε με τον Σφίγγα Άγγελο με Peugeot 206.

Στη κατηγορία Formula Saloon είχαμε τον Καψαλάκη Δημήτρη με Ford Fiesta ST και Παπαργυρίου Κυριάκο με BMW 3 E30 Drift, κάνοντας αντίστοιχα το 1-2 στην κατηγορία.

Ο #ΑΟΚρήτης συγχαίρει επίσης τους πρωτοεμφανιζόμενους, νέους, Αθλητές/οδηγούς του Μαραγκάκη Φώτη, Μαραγκάκη Κώστα και Περάκη Ντανιέλα η οποία είναι και η πρώτη #γυναίκα οδηγός στην #Κρήτη.